چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩ فارسي|Deutsch
صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title


  چاپ        ارسال به دوست

دولت فدرال آلمان اعلام کرد: مهاجران، با انگیزه ادامه تحصیل و پیدا کردن کار به آلمان می‌آیند

 

 

 

 

 

 

منبع: نشریه تسایت

دولت فدرال آلمان به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸، بیشتر مهاجران با انگیزه ادامه تحصیل و یا پیدا کردن کار به این کشور مهاجرت کرده‌اند. از سوی دیگر، گزارش جدید وزارت کشور فدرال نیز نشان می‌دهد که تعداد پناهجویان در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال‌های قبل از آن کاهش داشته است.براساس این گزارش، ۱.۵۹ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ به آلمان مهاجرت كرده‌اند که این آمار تفاوتی با سال ۲۰۱۷ ندارد. هرچند آمار مهاجران به آلمان نسبت به سال ۲۰۱۶ کاهش داشته است. همچنین گزارش دولت فدرال نشان می‌دهد که شهروندان اروپایی دو سوم از کل مهاجران آلمان را تشکیل می دهند.

براساس این گزارش، ۱.۵۹ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ به آلمان مهاجرت كرده‌اند که این آمار تفاوتی با سال ۲۰۱۷ ندارد. هرچند آمار مهاجران به آلمان نسبت به سال ۲۰۱۶ کاهش داشته است. همچنین گزارش دولت فدرال نشان می‌دهد که شهروندان اروپایی دو سوم از کل مهاجران آلمان را تشکیل می دهند.

براساس آمارها، ۴۰۰ هزار دانشجوی خارجی در ترم زمستانی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ در دانشگاه‌های آلمان ثبت‌نام کردند. البته بررسی‌ آمارها نشان می‌دهد که حدود سه چهارم از این دانشجویان از سال ۲۰۱۸، موظف شده‌اند تا پپیش از حضور در آلمان، در دوره‌های آمادگی دانشگاه‌های آلمان در خارج از این کشور شرکت کنند و تنها ۱۱۰ هزار دانشجو خارجی وارد آلمان شده و تحصیلات خود را آغاز کرده‌اند. در این سال، بیشترین تعداد دانشجویان از چین و پس از آن از سوریه به آلمان سفر کرده‌اند.

همچنین بر اساس گزارش دولت فدرال، در سال ۲۰۱۸ مشخص شده که یک چهارم خانواده‌های آلمانی سابقه مهاجرت داشته‌اند و مهاجران ترکیه، بزرگترین گروه مهاجران در آلمان بوده‌اند. این آمار کسانی را در بر می‌گیرد که در آلمان متولد نشده‌اند و یا یکی از والدین آنها آلمانی نیستند.

علاوه بر این‌ها، گزارش وزارت کشور فدرال نیز نشان می‌دهد که در سال گذشته، ۱۴۲۵۰۹ نفر برای پناهندگی در آلمان درخواست داده‌اند که نسبت به سال پیش از آن، ۲۰ هزار درخواست کمتر بوده است. البته آمارهای این وزارت‌خانه تنها شامل کودکان، نوجوانان و بزرگسالانی است که به صورت رسمی در مرزهای آلمان درخواست خود برای پناهندگی را ثبت کرده‌اند. این در حالی است که براساس قوانین جدید، اگر کودکی هنگام ورود به آلمان متولد شود، در آمار پناهجویان قرار نمی‌گیرد. براساس این آمارها، در سال گذشته، ۴۳۵۲۶ نفر از سوریه، ۸۹۴۱۰ از عراق و ۲۷۵۱۰ از آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور فدرال درباره شکل جدید آمارگیری از پناهجویان گفت: «این آمار تنها به ما نشان ‌می‌دهد که میزان مهاجرت مرزی در آلمان چقدر است.»

در عین حال، بسیاری معتقدند که روش جدید وزارت کشور برای آمارگیری از پناهجویان درست نیست. به اعتقاد آنها، مسئولان وزرات کشور با این روش، نمی‌توانند‌ آمار درستی از پناهجویان ارائه ‌دهند. با این وجود، به نظر می‌رسد که هورست زی‌هوفر، وزیر کشور فدرال از این اقدام راضی است. او در این باره گفت: «کودکان بسیاری هنگام ورود به آلمان متولد می‌شوند، اما آنها به عنوان پناهجو در نظر گرفته نمی‌شوند. شمارش آنها باعث می‌شود که ما آمار دقیقی نداشته باشیم.»

او افزود:«براساس آمارهای جدید، تعداد پناهجویان در آلمان برای سومین سال متوالی کاهش یافته است. این نشان می دهد که اقدامات ما در سال‌های اخیر علیه کنترل مهاجران موثر بوده است.»

 

منبع:

https://www.zeit.de/news/2020-01/08/zuwanderung-weniger-fluechtlinge-mehr-arbeitsmigranten

 

 


٢٣:١٣ - 1398/10/29    /    شماره : ٧٤٣١٤٨    /    تعداد نمایش : ٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
هفته نامه خبری

Iran & Kultur

facebook

Instagram (Iran_Kultur)

Iran & Kultur/website

اطلاعیه مراسم مرثیه حسینی

biblio

iqna

اسلام‌شناسی و الهیات اسلامی در آلمان

مرکز فردوسی

studie

شرق شناسی

MenaLib

Islamic Scolar schools

فصلنامه اشپکتروم ایران

Iran Today

دستورِ زبانِ پارسی

Islamic Republic News Agency

iranyad.ir

farsi

Botschaft

samantarjomah

فارسي بياموزم

اوقات شرعی

sazman

صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت