چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩ فارسي|Deutsch
صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title


  چاپ        ارسال به دوست

نگرانی تشکل های دینی از قدرت‌گیری حزب آلترناتیو برای آلمان

 

 

 

 

 

منبع: مگزین-سایت اسلام

نتیجه انتخابات ایالتی تورینگن، بسیاری از مسلمانان و یهودیان را شوکه کرده است. در این انتخابات، حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان توانسته‌ است، حدود یک‌چهارم آرا را از آن خود کند.

در انتخابات ایالتی تورینگن، حزب چپ به رهبری بودو راملو موفق شد با کسب ۲۹.۶ درصد آرا، بیشترین کرسی‌های مجلس ایالتی را به دست آورد. حزب آلترناتیو برای آلمان که به خارجی‌ستیزی و ضد اسلام بودن شهرت دارد، حدود ۲۳.۶ درصد آرا را به‌دست آورد. همچنین حزب دموکرات مسیحی ۲۲.۷ درصد، حزب سوسیال دمکرات ۸.۷ درصد و حزب سبزها ۵.۴ درصد را کسب کردند.

پس از اعلام نتایج انتخابات، نمایندگان انجمن‌های اسلامی، یهودی و حتی مسیحی از افزایش آرای راستگرایان در انتخابات ایالتی تورینگن ابراز نگرانی کردند و درباره رشد خارجی‌ستیزی در این منطقه هشدار داد‌ند.  یوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان از اولین کسانی بود که در این باره ابراز نگرانی کرد. او خطاب به رای‌دهندگان به حزب آلترناتیو برای آلمان گفت: « هرکس که در انتخابات به حزب آلترناتیو برای آلمان رای داده است، نسبت به تضعیف تدریجی پایه‌های دموکراسی مسئولیت دارد. کسی که به این حزب رای داده، راهی را انتخاب کرده‌ است که به یک آلمان ضددموکراتیک ختم می‌شود و با آزادی‌های جامعه دموکراتیک و قانونمند وداع می‌کند.»

 شوستر از شهروندان آلمان خواست که در انتخاب احزاب دقت بیشتری کنند. او گفت:« حزب آلترناتیو برای آلمان قصد دارد با تقویت احساسات نژادپرستانه و همچنین بی‌ارزش و کم اهمیت جلوه دادن کار احزاب حاکم، رای‌دهندگان را به سوی خود جلب کند.»

نتایج انتخابات ایالتی تورینگن تنها موجب نگرانی یهودیان نشده، بلکه مسلمانان را نیز نگران کرده است. بکر آلتاش، دبیر کل جامعه اسلامی ملی گوروش در آلمان در این باره گفت:«وحشتناک است که یک‌چهارم از رای‌دهندگان به حزبی رای می‌دهند که سیاست‌های اصلی آن اسلام‌هراسی است.»

همچنین در بیانیه‌ای که جامعه اسلامی ملی گوروش منتشر کرده، آمده است:« نتایج انتخابات تورینگن نشان می‌دهد که نژادپرستی در برخی از ایالت‌های آلمان افزایش یافته است.»

آیمان مازیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز در واکنش به پیروزی راستگرایان در انتخابات پارلمانی تورینگن گفت:«حدود یک چهارم رای‌دهندگان به راستگرایان افراطی رای داده‌اند و پیروزی حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان در تورینگن، بیشتر از یک زنگ خطر است.»

اندراس زیک، محقق حوزه افراط‌گرایی از دانشگاه بیله‌فلد نیز موفقیت نمایندگان حزب آلترناتیو برای آلمان در انتخابات ایالتی تورینگن را نتیجه افزایش احساسات منفی علیه مهاجران و پناهجویان می‌داند. او در این باره گفت:« نمایندگان حزب آلترناتیو برای آلمان با سخنرانی و موضع‌گیری علیه مهاجران و پناهجویان و ایجاد حس بیگانه‌ستیزی، رای جمع می‌کنند. طبیعی است؛ در ایالت‌هایی که شهروندان، شناخت درستی از مهاجران و پناهجویان ندارند، آنها موفق‌تر هستند. طرفداران این گروه‌ها آینده‌نگر نیستند. با آنکه برخی از آنها می‌دانند که رای دادن به حزب آلترناتیو به معنی بهتر شدن شرایط اقتصادی و یا کاهش تعداد مهاجران و پناهجویان نیست، اما از ترس قدرت‌گیری مهاجران و گروه‌های خارجی در این کشور، به حزب آلترناتیو رای می‌دهند.»

لینک‌های خبر:

https://www.migazin.de/2019/10/29/wahl-in-thueringen-juden-und-muslime-besorgt/

http://islam.de/31736


١٢:١٧ - 1398/08/14    /    شماره : ٧٣٨٠٦٨    /    تعداد نمایش : ٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
هفته نامه خبری

Iran & Kultur

facebook

Instagram (Iran_Kultur)

Iran & Kultur/website

اطلاعیه مراسم مرثیه حسینی

biblio

iqna

اسلام‌شناسی و الهیات اسلامی در آلمان

مرکز فردوسی

studie

شرق شناسی

MenaLib

Islamic Scolar schools

فصلنامه اشپکتروم ایران

Iran Today

دستورِ زبانِ پارسی

Islamic Republic News Agency

iranyad.ir

farsi

Botschaft

samantarjomah

فارسي بياموزم

اوقات شرعی

sazman

صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت