شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨ فارسي|Deutsch
صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار دفترچه راهنما برای مقابله با نفوذ حزب آلترناتیو برای آلمان در میان اقشار مختلف


 

 

 

 

بنیاد آمادو آنتونیو برای مقابله با نفوذ حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان در میان اقشار مختلف، دفترچه راهنما چاپ کرده است. مسئولان این بنیاد معتقدند که حزب آلترناتیو برای آلمان به بازوی قدرتمند احزاب راستگرای افراطی تبدیل شده است و باید با نفوذ این حزب در جامعه آلمان مقابله کرد.

برآوردهای بنیاد آمادو آنتونیو نشان می‌دهد که جامعه مدنی آلمان تحت تاثیر شدید حزب آلترناتیو برای آلمان قرار دارد. تیمو راین‌فرانک، مدیر عامل بنیاد در این باره گفت:«اعضای حزب خارج از پارلمان مرکزی آلمان نیز سعی دارند تا بر بخش‌های مختلف جامعه تاثیر بگذارند.»

حزب آلترناتیو برای آلمان، بارها بودجه سازمان‌های اجتماعی و جوامع مدنی را زیر سوال برده و این ادعای دروغین را مطرح کرده که برخورد این سازمان‌ها بی‌طرفانه نیست. در نتیجه به نظر می‌رسد که سازمان‌های اجتماعی و جوامع مدنی از لحاظ بودجه، امنیت کافی ندارند و ممکن است که اعتبار این سازمان‌ها کم شود. لیسی مایر، مدیر انجمن حلقه جوانان آلمان در این باره گفت:«گروه‌های مختلف بیش از گذشته از سوی حزب آلترناتیو برای آلمان تحت فشار قرار دارند.

علاوه بر این، اعضای حزب در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی نیز به تهمت و افترا به افراد مختلف می‌پردازند.» بنیاد آنتونیو که علیه افراط‌گرایی و نژادپرستی در جامعه آلمان فعالیت می‌کند، کتابچه‌ای را به عنوان راهنما و به منظور توصیه برای اعضای جوامع مدنی در آلمان منتشر کرده است تا کمتر تحت تاثیر حزب آلترناتیو برای آلمان قرار گیرند. راین‌فرانک در این باره گفت:«تنها راه رهایی از این وضعیت، اجماع همه کسانی است که به دمکراسی اعتقاد دارند. این حزب به عنوان بازوی قدرتمند گروه‌های راستگرای افراطی عمل می‌کند و در سال‌های اخیر از طریق پارلمان مرکزی آلمان مشکلات زیادی برای جامعه ایجاد کرده است. بنابراین اجماع همه کسانی که به دمکراسی اعتقاد دارند، در شرایط کنونی اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این، ما باید به ارزش‌ها و قانون اساسی آلمان نیز توجه کنیم.» در دفترچه بنیاد قید شده است:«هر جا که دیدید، نظرات اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، در بحث‌های مربوط به آن شرکت کنید.

در عین‌حال، هیچ‌گاه مطالب مربوط به این حزب را بازنشر نکنید تا باعث گسترش چنین نظراتی نشوید. علاوه بر این اگر بحث‌ها حاوی مضامین نژادپرستانه بود، به مسئولان شبکه‌های اجتماعی این تخلف را گزارش کنید.» حزب آلترناتیو برای آلمان در حال حاضر در تمام مجالس ایالتی و بوندستاگ نماینده دارد. بنابراین بنیاد توصیه کرده است که افراد، نظرات خود را درباره اهمیت تنوع فرهنگی و مذهبی و جامعه دمکراتیک با این نمایندگان این حزب درمیان بگذارند. از سوی دیگر، اعضای این حزب در میان اقشار مختلف جامعه حضور دارند و به سرعت نظرات خود را در میان اقشار مختلف گسترش می‌دهند. در این میان، معلمان مدارس بیش از سایرین تحت فشار این گروه قرار دارند. به همین دلیل، بنیاد به معلمان توصیه می‌کند که تحت تاثیر این گروه قرار نگیرند و درباره نظرات خود با افراد مدافع این حزب به بحث بپردازند. بنیاد آمادو آنتونیو در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است. این بنیاد به نام آمادو آنتونیو، یکی از نخستین قربانیان خشونت راستگرایان افراطی در آلمان نامگذاری شده است. هدف این بنیاد تقویت جوامع مدنی برای مقابله با افراط گرایی و نژادپرستی گروه‌های راستگرا است.

منبع:

https://www.welt.de/politik/deutschland/article198440697/Amadeu-Antonio-Stiftung-veroeffentlicht-Handbuch-zum-Umgang-mit-der-AfD.html


١٨:٣٧ - 1398/06/01    /    شماره : ٧٣٤٦١٩    /    تعداد نمایش : ٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
Praktikum im Iran-Haus in Berlin

Iran & Kultur

facebook

Instagram (Iran_Kultur)

Iran & Kultur/website

Der Islam & Deutschland

اطلاعیه مراسم مرثیه حسینی

biblio

iqna

Reise in den Iran

شرق شناسی

MenaLib

مرکز فردوسی

studie

اسلام‌شناسی و الهیات اسلامی در آلمان

Iran-wissen

Islamic Scolar schools

فصلنامه اشپکتروم ایران

Iran Today

دستورِ زبانِ پارسی

Islamic Republic News Agency

iranyad.ir

farsi

Botschaft

samantarjomah

فارسي بياموزم

اوقات شرعی

sazman

صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت